خرید و فروش طلای آب شده بر اساس یک سری اطلاعات از پیش آموخته شده و اصولی باید انجام شود. در واقع اینکه چطور به بازار طلای آب شده ورود پیدا کنیم و چطور به سود برسیم، مستلزم یادگیری فوت و فن‌های کوزه‌گری است. ما در اینجا یکسره به سراغ اصل مطلب می‌رویم.

عیار طلای آب شده

ارزش مصنوعات طلا و همچنین طلای آب شده منوط بر عیار آن است. بدون شک طلای فاقد عیار، فاقد اعتبار است. عیار مصنوعات طلا که به وضوح مشخص بوده و روی طلا درج می‌شود. اما محاسبه عیار طلای آب شده چگونه است؟ از آنجایی که مصنوعات مختلف طلا در کوره‌های مخصوص ذوب می‌شوند و سپس قالب گیری انجام می‌شود، محاسبه عیار طلای آب شده از سوی کارشناسان این حوزه انجام می‌شود که اصطلاحا به آن ریگیری می‌گویند. قبض ریگیری برای هرگونه خرید و فروش طلای آب شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه به توضیح مختصری درباره انواع معاملات برای سرمایه گذاری در طلای آب شده می‌پردازیم.

معاملات برای طلای آب شده چگونه است؟

معاملات یا خرید و فروش طلای آب شده به دو صورت انجام می‌شود که شامل معامله نقدی و معامله کاغذی است. اما در این میان اصطلاحاتی مانند طلای آب شده شرطی، طلای اب شده فردایی، طلای آب شده شنبه‌ای، طلای آب شده امروزی و نظایر این ها به وفور  شنیده می‌شود که به طور خلاصه به تعریف اینگونه معاملات هم اشاره می‌کنیم.

معامله نقدی

معامله نقدی برای سرمایه گذاری در طلای آب شده، همانطور که از نامش پیداست کاملا به صورت نقدی است. یعنی در همان لحظه که معامله صورت می‌گیرد، مبلغ به صورت نقدی مبادله می‌شود. این نوع معامله کاملا قانونی بوده و به همین دلیل اغلب مردم از این نوع معامله استقبال می‌کنند.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:   مراکز خرید طلای آب شده کرمان

خرید و فروش طلای آب شده

معامله کاغذی

معامله کاغذی طلای اب شده، فوت و فن‌های خاص خودش را داراست. این نوع معاملات در بازار طلای اب شده به  صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه انجام شده و حتی یک گرم طلا بین طرفین رد و بدل نمی‌شود. معاملات کاغذی طلای آب شده بیشتر بر مبنای اعتماد میان افراد انجام شده و هیچ نظارتی بر آن نیست. در اتاق‌های معاملاتی  به صورت لفظی طلا معامله شده تا از این طریق قیمت طلا  در بازار کنترل شود.

طلای آب شده شرطی چیست؟

از دیگر معاملات در بازار طلای آب شده، معامله شرطی است. در این معامله عیار طلای آب شده مشخص نبوده و عیار را به طور شرطی ۱۸ عیار لحاظ می‌کنند. پس از انجام پروسه ریگیری معامله انجام می شود.

طلای آب شده فردایی چیست؟

در معامله طلای آب شده فردایی، قیمت توافقی در کانال‌های تلگرامی اعلام شده و فردای آن روز  معامله انجام می‌شود. اگر قیمت افزایش پیدا کرده باشد که ما به تفاوت به خریدار پرداخت شده و اگر قیمت کاهش داشته باشد، خریدار متضرر می‌شود.

طلای آب شده  شنبه‌ای چیست؟

معامله طلای آب شده شنبه‌ای ریسک بسیار بالایی دارد و به همین دلیل خیلی توصیه نمی‌شود. علاوه بر آن نوسانات قیمتی در آن بسیار بوده و اغلب معامله‌ها به صورت تلفنی انجام می‌شود.

طلای آب شده امروزی چیست؟

در این نوع معامله برای سرمایه گذاری طلای آب شده، معامله گران ساعت دقیقی را در روز مشخص کرده و در همان وقت اقدام به معامله می‌کنند.

سخن پایانی

پیشنهاد می‌شود قبل از آنکه وارد بازار طلای آب شده شوید، حتما اطلاعات خود را در زمینه خرید و فروش یا سرمایه گذاری در طلای آب شده بالا ببرید تا دچار ضرر و زیان‌های احتمالی نشوید. بازار طلای آب شده بازار بسیار پر سود اما در عین حال ریسک پذیر و غیر قابل پیش بینی است. در نتیجه برای ورود به دنیای سرمایه گذاری در طلای آب شده یا باید از قوه پیش بینی بسیار بالایی برخوردار باشید که چنین چیزی تقریبا محال است و یا از استادکاران این حوزه کمک بگیرید. کارشناسان نصیری گلد آماده ارائه هرگونه راهنمایی‌های جامع و کامل به صورت رایگان و همچنین آماده دریافت نقطه نظرات شما مشتریان عزیز هستند. تماس از شما، ارائه مشاوره از ما.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:   بهترین دوره آموزش بازار طلا آب شده