با وجود نوسانات نرخ ارز و تورم‌های بی‌سابقه، مردم بیش از گذشته به سرمایه گذاری روی آورده‌اند. در واقع با توجه به بالا رفتن قیمت‌های کالا و محصولات، تقریبا اغلب افراد به این باور رسیده‌اند که داشتن پس اندازهای بانکی فقط به بی ارزش شدن نقدینگی اضافه می‌کند. در نتیجه سرمایه گذاری تنها راهکاری است که به حفظ ارزش دارایی کمک بسیار زیادی می‌کند. اگرچه سرمایه گذاری در بازارهای متفرقه مستلزم داشتن آگاهی و دانش مختص به خود است اما آنچه که از اهمیت بیشتری برخوردار است، آن است که سرمایه خود را صرف چه چیزی و یا خرید چه کالایی کنیم.

سرمایه گذاری در طلای آب شده

طلا از جمله زیورآلاتی است که از قدیم الایام به عنوان یک سرمایه گذاری همیشگی و ماندگار در میان اغلب مردم رواج داشته است. در حال حاضر اما بیشتر مردم، سرمایه گذاری در طلای آب شده را به خرید و فروش مصنوعات طلا ترجیح می‌دهند. تمایل مردمان عادی که حتی دانش بسیار بالایی هم در خصوص سرمایه گذاری طلای آب شده ندارند، بیشتر به دلیل سوددهی پر منفعت و همچنین سرمایه گذاری با اندوخته بسیار کم است. در واقع با حداقل‌ترین بودجه می‌توان به راحتی برای مبادلات طلای آب شده، سرمایه گذاری کرد. آن دسته از افرادی که همچنان اطلاعات کافی درباره بازار طلای آب شده ندارند اما مشتاق سرمایه گذاری طلای آب شده هستند، تا انتهای این محتوا با ما همراه شوند.

مزایای سرمایه گذاری طلای آب شده

در اینجا تنها به برخی از مزایای سرمایه گذاری طلای آب شده اشاره می‌کنیم. در واقع با خواندن نکات زیر پی خواهید برد که بهترین سرمایه گذاری در ایران، سرمایه گذاری در بازار طلای آب شده است.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:   مراکز خرید طلای آب شده کرمان

۱. همانطور که می‌دانید، خرید هر کالایی مشمول مالیات می‌شود، اما خرید طلای آب شده تنها کالای ارزشمندی است که نیازی به پرداخت مالیات برای آن نیست.

۲. طلای آب شده برعکس مصنوعات طلا، فاقد اجرت برای ساخت است. درحالی که برای خرید مصنوعات طلا بایستی ۹ درصد برای مالیات و ۷ درصد برای کارمزد پرداخت شود.

۳. شما با حداقل‌ترین سرمایه می‌توانید وارد بازار سرمایه گذاری طلای آب شده شوید.

۴. طلا یک کالای لوکس است و مانند کالاهای مصرفی نظیر خودرو فاقد هزینه‌های نگهداری است.

۵. از آنجایی که همیشه قیمت طلا به صورت صعودی روی به افزایش بوده، جای نگرانی برای افت قیمت نیست.

بهترین سرمایه گذاری

بازار طلای آب شده یا بازار سکه؟

سرمایه گذاری در طلای آب شده در قیاس با سرمایه گذاری در سکه، ریسک کمتری را به دنبال دارد. معمولا قیمت سکه در طی یک سال دچار نشیب و فرازهای زیادی می‌شود و در اغلب موارد حتی دچار حباب و قیمت‌های غیر واقعی می‌شود. در  نتیجه در این میان ضررهای احتمالی برای سرمایه گذاری در سکه بیش از سایر سرمایه گذاری‌ها است. به همین جهت بازار طلای آب شده نوسانات کمتر و در نتیجه ریسک کمتری را نیز در بر دارد.

جمع بندی

دلیل آنکه سرمایه گذاری طلای آب شده به عنوان بهترین سرمایه گذاری در ایران عنوان شده است، بدون شک به علت مزایای خرید و فروش آن است. شما با مبادلات در سرمایه گذاری طلای آب شده نه تنها ضرر نمی‌کنید، بلکه سود پر منفعتی کسب می‌کنید. اما توجه داشته باشید که این کسب سود مستلزم دانش، آگاهی و همچنین تجربه در این زمینه است. در نتیجه برای ورود به سرمایه گذاری طلای آب شده، قبل از هرچیز با کارشناسان این حیطه مشورت نمایید. جمعی از فعالان بازارهای مالی در تیم نصیری گلد جمع شده‌اند تا  راهنمایی‌های ضروری را در اختیار شما قرار دهند. با ما همراه باشید.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:   سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا خودرو؟