این روزها دیگر کسی روی حساب پس انداز بانکی، تکیه نمی‌کند و همه به فکر راهی ساده‌تر با سوددهی بیشتر هستند. به همین دلیل اغلب افرادی که یک سرمایه جزئی و یا حتی کلی کنار گذاشته‌اند، به سرمایه گذاری روی خرید و فروش طلا و سکه روی می‌آورند. البته ناگفته نماند که به دلیل نوسانات بازار ارز و تورم‌های ناگهانی اقتصادی، این سرمایه گذاری مانند تمام سرمایه گذاری‌ها کمی با ریسک‌های عجیب و غریبی روبروست. شاید در نگاه اول بر این تصور باشید که سرمایه گذاری روی این فلز گرانبها، بسیار ساده است. اما در واقعیت این چنین نیست و باید یک سری دانش و مهارت‌هایی در این حوزه داشته باشید و به بیان خودمانی گوش به زنگ باشید. با این وجودچگونه در بازار طلا سود کنیم؟در ادامه برای دانستن این ترفندها با ما تا پایان همراه شوید تا شما را با راز و رمزهای این بازار و شیوه‌های سرمایه گذاری طلا آشنا کنیم.

سرمایه گذاری طلا و سکه

اگرچه طلا و سکه هر دو از فلزات گرانبها هستند اما سرمایه گذاری طلا با سرمایه گذاری سکه تفاوت‌هایی را شامل می‌شود. نکته‌ای که برای سرمایه گذاری باید به آن توجه داشته باشید، میزان بازدهی برای سوددهی روی این فلزات است. اینکه چطور، به چه طریق و از چه روشی برای سرمایه گذاری طلا استفاده کنیم، نکته‌ای است که تنها افراد خبره و کسانی که دستی بر معاملات طلا دارند، به آن توجه می‌کنند. اما چه بهتر که عموم افراد از این روش‌ها آگاه شوند. اگر اطلاعات دقیقی روی این حوزه ندارید و می‌خواهید سرمایه‌تان در مدت زمان کوتاه چندین برابر شود، هنوز دیر نشده است. سرمایه گذاری طلا انواع مختلفی را شامل می‌شود که می‌توانید با توجه به شرایط خریدتان از انواع آن بهره‌مند شوید.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:   تحلیل بنیادی طلا آب شده

سرمایه گذاری طلا و سکه

 

شیوه‌های سرمایه گذاری طلا عبارتند از؛

– خرید طلا به طور مستقیم

خرید مستقیم طلا، همانطور که از نامش مشخص است، شما به طور مستقیم طلای مورد نظر را خریداری می‌کنید. این روش به عنوان رایج‌ترین شیوه‌های سرمایه گذاری در میان عموم افراد شناخته شده است. البته از آنجایی که در این روش پای کارمزد به میان می‌آید، آنچنان نمی‌توان این روش را اصولی دانست. علاوه بر آن از دیگر نکات حائز اهمیت در این روش، آن است که بدانید برای سرمایه گذاری چه نوع طلایی را بخرید تا سوددهی بیشتری داشته باشید.

– برخورداری از گواهی سپرده طلا

روش دوم برای معاملات طلا، ورود به بازار بورس کالا است. در این بورس شما قادر خواهید بود تعداد مشخصی از کالاهای تعیین شده را خریداری نمایید. یکی از زیرمجموعه‌های این کالاها، خرید و سرمایه گذاری طلا است. بدین ترتیب طلا به عنوان یک کالای معاملاتی در  قالب گواهی سپرده عرضه می‌شود. این گواهی سپرده طلا، به تنهایی حکم سرمایه و دارایی شماست. خرید و فروش طلا با استفاده از این گواهی سپرده، مستلزم داشتن کد بورسی است. بدین ترتیب شما می‌توانید با ثبت سفارش، تعداد مشخصی از واحدهای طلا را از این طریق خرید و فروش کنید.

فواید استفاده از گواهی سپرده طلا کدامند؟

۱. عدم نیاز به مراجعه حضوری و یا خرید فیزیکی طلا

۲. کارمزد کمتر

۳. معافیت از پرداخت مالیات

۴. عدم نیاز به نگهداری  طلا و یا خطرات احتمالی مرتبط با آن

 

– استفاده از صندوق سرمایه گذاری طلا

سرمایه گذاری با استفاده از صندوق سرمایه گذاری طلا، از دیگر روش‌هایی است که می‌توان از طریق آن به سود قابل توجهی رسید. از جمله مزایای این روش آن است که معاملات طلا و سرمایه خود را به دست افراد متخصص این حوزه می‌سپارید. این روش به عنوان یکی از پرخطرترین شیوه‌های سوددهی برای افرادی که دانش و تخصص کافی در این زمینه ندارند، شناخته شده است. به همین جهت بهتر آن است که دانش خود را در سرمایه گذاری طلا بالا ببرید و چشم بسته وارد این بازار پر سر و صدا نشوید. مجموعه آموزشی نصیری گلد به عنوان مرجع آموزش و مشاوره تخصصی در زمینه هر نوع سرمایه گذاری، شما را در این مسیر یاری می‌دهد تا بتوانید استعداد خود را در خلق سرمایه و کسب درآمد بسنجید.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:   راهنمای خرید طلا از بازارهای خارجی و نکات مهم قبل از خرید

فواید استفاده از صندوق سرمایه گذاری طلا کدامند؟

از آنجایی که این شیوه بر عهده افراد کارشناس و متخصص این حوزه قرار می‌گیرد، فواید زیر را شامل می‌شود؛

۱. کارمزد کمتر

۲. ریسک کمتر

۳. قابلیت معامله در بازار بورس

۴. عدم نیاز به نگهداری فیزیکی طلا

ترفندهای سرمایه گذاری طلا

اگر بخواهیم در یک نگاه گذرا به ترفندهای سرمایه گذاری طلا اشاره کنیم، می‌توانیم این چنین بیان کنیم؛

یک. در زمانی که میزان تقاضا برای خرید کم‌تر شده، شما طلا بخرید.

دو. حواستان باشد به اسم طلا، پلاتین به شما نفروشند.

سه. از خرید و فروش طلاهایی که در آن سنگ و نگین به کار رفته، اجتناب کنید.

چهار. از متخصصان، مشاوران و کارشناسان این حوزه کمک بگیرید تا کلاه سرتان نرود.

سود در بازار طلا

جمع بندی

عملکرد بهتر، مستلزم دانش بیشتر است. استعداد خود را در معاملات طلا کشف کنید اما به یکباره با هر دو پا وارد سرمایه گذاری پرخطر بازار طلا نشوید. تیم نصیری گلد با سال‌ها تجربه در زمینه آموزش چگونگی سرمایه گذاری طلا، سکه، ارزهای دیجیتال و بلاکچین راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. ما به کمک کارشناسان و مشاوران مجرب خود شما را برای یک سرمایه گذاری پر سود و آینده نگر آماده می‌کنیم.