وب سایت نصیری گلد

آکادمی نصیری گلد

از کجا طلای آب شده بخریم؟

خلاصه مطلب

در این مقاله به این می پردازیم که بهتر است از چه جاهایی طلای آب شده را به صورت فیزیکی و حضوری خریداری کنیم تا دچار ضرر و زیان ناشی از تقلب در آن و مابقی خطرات نشویم.

در مرحله اول باید این نکته را متذکر شویم که بهتر است برای حفظ سرمایه و وجوه خود بهتر است،طلای آب شده را از دست هر کسی خریداری نکنید و در طی خرید طلای آب شده به این نکات توجه داشته باشید.بهتر است طلای آب شده را از مغازه داران بنکداران معتبر خریداری کنید و یا حداقل امکان از آزمایشگاههای ذوب کننده طلا خریداری فرمایید.

در طی خرید و فروش طلای آب شده فیزیکی درمورد فروشگاه یا بنک دار یا آزمایشگاه ذوب طلایی که به آن مراجعه میکنید به نکات زیر دقت داشته باشید.

دارای مجوز بودن فروشنده

در خرید از مغازه داران و بنکداران طلا جهت رفع ابهامات و مطمئن شدن از مجوز دار بودن مغازه دار یا بنکدار قبل از خرید از او بخواهید که مجوز های مربوطه خود را ارائه کند و در صورتی که دارای مجوزهای مربوطه از مقامات ذیصلاح نبود به هیچ عنوان اقدام به خرید طلای آب شده و جواهرات دیگر از آن فروشنده یا بنکدار نکنید.

از کجا طلای آب شده بخریم؟

شناخت قبلی از فروشنده

سعی کنید برای خرید و فروش طلای آب شده به یکی از بنکداران و یا مغازه داران معتبری که از قبل نسبت به آن شناخت کافی داشته و نسبت به آن از اعتماد کافی برخوردار هستید مراجعه کنید.زیرا باتوجه به نوسانات زیاد قیمتی طلا و ارزش آن و فراهم بودن بستر انحراف و تقلب در طلای آب شده این فضا را برای کلاهبرداران ایجاد کرده است تا به راحتی با فریب دادن افراد مختلف اقدام به کلاهبرداری و تقلب در محصول و طلای آبشده انجام دهند و از این طریق سود بسیاری به دست آورند.

شاید به این محتوا هم نیاز داشته باشید:   خرید طلا به عنوان هدیه: نکاتی برای خرید طلا به عنوان هدیه به عزیزان

از شخص نخر!

اگر قصد خرید و فروش طلای آب شده را دارید سعی کنید برای خرید و فروش طلای آب شده به یکی از مغازه داران و بنکداران و یا آزمایشگاه های ذوب طلای آب شده که شرایط آن در بالا گفته شد،مراجعه کنید.به هیچ شخص یا فردی که فروشنده طلای آب شده است اعتماد نکنید به چند دلیل:

امکان تقلب در طلا آب شده

با توجه به اینکه طلای آب شده از ذوب شدن قطعات مختلف از ضایعات طلا و قطعات خورده و شکسته شده طلا تشکیل شده است به راحتی امکان وجود دارد طلا میزان خلوص و آن را دچار تغییر کرد و سود و زیان را حاصل کرد.

از کجا طلای آب شده بخریم؟

عدم دریافت مدرک معتبر

هنگامی که شما از یک فروشنده معتبر اقدام به خرید میکنید.میتوانید از فروشنده درخواست کنید،رسیدی با مهر و امضا که تاریخ و مقدار و قیمت و نام اون بنکدار یا اسم مغازه یا آزمایشگاه ذکر شده به شما بدهند؛مبنی بر اینکه شما از آن فروشنده طلای آب شده خریده اید ولی در هنگام معامله با یک فرد این امکان وجود ندارد.

عدم امکان پیگیری

در صورتی که شما از به جای خرید از یک فروشگاه معتبر اقدام به خرید از یک فرد کنید اگر آشنایی ای با آن فرد نداشته باشید این امکان برای شما وجود ندارد تا مشکلات بعدی حاصل از معامله خود را پیگیری کنید.

به انگ توجه کن

طلای آب شده نیز مانند دیگر جواهر آلات دارای شناسنامه و شناسه ای است که نمایان کننده میزان خلوص و عیار آن است.
بر روی طلای آب شده عددی هک شده است که آن را اصطلاحا انگ می نامند.این عدد نشان دهنده عیار طلای آب شده است به طور مثال طلای آب شده با انگ ۷۵۰ میزان عیار طلای آب شده ۱۷ عیار است.

چرا نباید به کانال های غیر رسمی(تلگرامی)خرید و فروش طلای آب شده اعتماد کنیم؟

رسید یادت نره

به این نکته توجه کنید که پس از معامله طلای آب شده حتما از فروشنده رسیدی دریافت کنید که مشخصات دقیق تاریخ و مقدار و قیمت و نام اون بنکدار یا اسم مغازه یا آزمایشگاه ذکر شود،مبنی بر اینکه شما اقدام به خرید از آن فروشنده را داشته اید.

به اسپرد دقت کن

فروشنده طلای آب شده مجاز است برای هر گرم طلای آب شده بین 1000 تا 5000تومن وجه دریافت کند.درحالی که بسیاری از افراد با ندانستن این نکته وجوه خیلی بالاتری را برای اسپرد به فروشنده طلای آب شده میپردازند.

خلاصه مطلب اینکه با توجه به نوسانات قیمتی زیاد طلا و افزایش افسارگسیخته تورم یکی از سرمایه گذاری های جذاب برای عموم افراد،خرید طلای آب شده است اما در این بین باید به نکاتی نیز توجه داشت مثل اینکه از فرد خرید نکنیم و به فروشگاه های معتبر دارای مجوز مراجعه کنیم و از دریافت فاکتور و توجه به انگ آن غافل نشویم.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی است.برگشت به فروشگاه