از جمله مهارت‌های اساسی در هرگونه معاملات مالی به خصوص بازار معاملاتی طلای آب شده، مهارت در مدیریت ریسک و سرمایه است. اگر این مهارت را بلد نباشید نه تنها قادر به جلوگیری کردن از ضرر و زیان‌های احتمالی نیستید، بلکه به یک بازنده تبدیل می‌شوید.

در بازار معاملاتی طلای آب شده تا کجا ریسک کنیم؟

پیش از آنکه به بازار معاملاتی طلای آب شده وارد شوید، باید این پرسش را از خود بپرسید که نهایت ریسکی که من به عنوان یک معامله‌گر می‌توانم نسبت به سرمایه‌ام داشته باشم، چقدر باید باشد؟ ما به شما می‌گوییم که در بازار طلای آب شده فقط باید ۲۰ درصد از کل سرمایه‌تان را ریسک کنید. می‌پرسید چرا؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است.

در بازارهای مالی جایی برای ریسک وجود ندارد. به محض آنکه در بازارهای معاملاتی ریسک کنید به یک قمارباز تبدیل خواهید شد. ناگفته نماند که این مقدار خطر کردن در سایر بازارهای معاملاتی دارای عددهای متفاوتی است. در واقع می‌توان این چنین بیان کرد که در سایر بازارهای معاملاتی این رقم به ۱تا ۴ درصد از سرمایه کل می‌رسد. حتما از این گفته تعجب کرده‌اید و می‌پرسید علت چیست؟ علت بسیار روشن است.   شما در سایر بازارهای مالی به دلیل آنکه سود بیشتری به دست آورید، باید سرمایه زیادی صرف کنید. اما در قلمرو بازار معاملاتی طلای آب شده، حداقل‌ترین سرمایه مورد نیاز، تنها با یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان امکان‌پذیر است. اما در سایر بازارهای مالی با صرف این مبلغ سرمایه، چیزی به جز اتلاف وقت نصیب‌تان نخواهد شد.

ورود به بازار طلای اب شده با حداقل‌ترین سرمایه و اما ریسک بالا

در بازار طلای آب شده به دلیل نوسانات بسیار زیاد و همچنین سرمایه کم، درصد ریسک بالاتری را نیز به همراه خواهد داشت. اما در مقابل، سرمایه گذاری در بازار طلای آب شده از مزایای بسیاری برخوردار است. به همین جهت علاوه بر آنکه با حداقل‌ترین سرمایه موجود می‌توانید وارد این بازار شوید، قادر خواهید بود از فواید این بازار نیز به راحتی سودمند شوید.  به دلیل ریسک بالا و نوسانات موجود در این بازار، یادگیری مهارت مدیریت ریسک و سرمایه در ورود به بازار معاملاتی طلای آب شده، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با ما در ارتباط باشید و برای درک بهتر تماشای ویدیو را از دست ندهید. فراموش نکنید که  آخر به ما بگویید که بزرگ‌ترین ترس شما برای ورود به بازار طلای آب شده چیست؟