سنکوپ کردن بازار معاملات طلای آب شده

معمولا سنکوپ بازار معاملات طلای آب شده، بیشتر به دلیل نوسانات نرخ ارز در ایران به وجود می‌آید. در واقع می‌توان این چنین بیان کرد که سر پا ماندن بازار طلای آب شده فقط و فقط به دو عامل بستگی دارد، یکی انس جهانی و دیگری ثبات نرخ ارز در ایران است. در این میان، نوسانات نرخ ارز در چند هفته پیش، یک سنکوپ موقت در بازار طلا ایجاد کرد. تنها دلیل به وجود آمدن این سنکوپ و ترس متقاضیان از معامله، عدم ثبات نرخ ارز و دلار در ایران است. اما این توقف ناگهانی و کوتاه مدت در برخی از اتاق‌های معاملاتی نه تنها همیشگی نیست، بلکه بیشتر به خاطر ایجاد ثبات و نظم در بازار و همچنین جلوگیری از به خطر افتادن سرمایه مشتریان، این توقف ایجاد می‌شود.
مجوزهای لازم برای خرید و فروش طلای آنلاین، تنها پارامتری است که باعث به جریان افتادن بازار طلای آب شده می‌شود. پس تا وقتی که اینجور مجوزها بر قدرت خودش باقیست، بازار طلای آب شده هرگز متوقف نمی‌شود.

ماجرای اتاق‌های معاملات بازار طلا

 زمانی که حجم معاملات تا حد بسیار زیادی پایین می‌آید، در مقابل اختلاف میان خرید و فروش افزایش پیدا می‌کند. از سوی دیگر به دلیل احتمال دستکاری شدن قیمت‌ها و همچنین پیشگیری از ضررهای احتمالی مشتریان، اتاق‌های معاملاتی در این بازده زمانی بسته می‌شوند و در واقع برای هرگونه معاملات طلای آب شده، دست نگه داشته می‌شود. اما این توقف به معنای بسته شدن همیشگی بازار نیست. توجه داشته باشید که قیمت دلار در ایران ثابت نیست و مجدد تاکید ما بر این است که امکان دستکاری و دخالت در قیمت‌ها بسیار است.

نتیجه گیری درباره بسته شدن بازار

 اگر در این بازده زمانی بازار را بسته دیدید، باید به آن اطمینان داشته باشید. چرا که در پیشرو منافع مشتریان قدم بر می‌دارد. اما برعکس در این بازده زمانی که بازار شاهد نوسانات کم و زیاد قیمت ارز هست، هر اتاق فعال معاملات طلای آب شده، نه تنها فاقد اطمینان بوده، بلکه در صدد گرفتن ماهی از آب گل‌آلود ناشی از بی‌ثباتی نرخ دلار در ایران است.

پیشنهاد میکنیم فیلم را مشاهده فرمایید تا با خیال راحت به معاملات خود ادامه دهید.