وقتی قدم در اقیانوس پر تلاطم بازار معاملاتی طلای آب شده می‌گذارید، با نوسانات و اتفاقات متعددی روبرو خواهید بود. با شناسایی و تشخیص این تلاطم‌ها می‌توان انتظار نتایج پر‌منفعتی را در این مسیر داشت. تمام بازارهای معاملاتی از جمله بازار طلای آب شده، دارای جزر و مد بسیاری هستند و ما در اینجا انواع روندها در بازار مالی بررسی و  به توضیح مختصری می‌پردازیم. حتما برای درک بهتر، تماشای ویدیو را نیز به شما توصیه می‌کنیم.

۳ روند پر فایده برای موج سواری در بازار معاملاتی طلای آب شده کدامند؟

روند رنج یا سایدSide 

روند ساید بر خلاف سایر روندها از جمله روند صعودی و نزولی دارای یک جهت خاص نیست. می‌توان اینگونه بیان کرد که قیمت بدون نیاز به روند و به طور مستقیم حرکت می‌کند. در بیانی دیگر حرکت قیمت باید به نحوی باشد که بتوان در کف‌ها خرید و در سقف‌ها به فروش رساند. به عبارتی می‌توان از طریق خرید در کف بازار معاملاتی طلای آب شده و فروش آن در سقف به سود قابل توجهی رسید. استفاده از این نوع روند برای تازه کاران پیشنهاد نمی‌شود.

روند صعودی

همانطور که گفته شد روند هیچ وقت به طور یکراست حرکت نکرده و در مقابل با فراز و نشیب‌هایی روبروست. روند صعودی از دو پارامتر گام و پول‌بک تشکیل می‌شود. بدین معنا که یک پله بالا می‌روید و سپس یک برگشت خواهید داشت که به آن پول‌بک می‌گویند. زمانی که این روند ادامه پیدا کند و شما بتوانید کف را به سقف برسانید یعنی کسب سود کردید. در ساختار روند صعودی، کف‌ها در قیاس با کف‌های قبلی و سقف‌ها در قیاس با سقف‌های قبلی بالاتر است. که آن روند صعودی گفته می‌شود. در این روند شما شاهد افزایش قیمت در بازار معاملاتی طلای آب شده و یا هر بازار معاملاتی دیگر خواهید بود.

روند نزولی

در روند نزولی، برآیند این روند به کاهش قیمت ختم می‌شود. در روند نزولی کاملا برعکس روند صعودی کف‌ها از کف‌های قبلی و سقف‌ها از سقف ‌ای قبلی پایین‌تر خواهند بود. که به این روند، سیر نزولی گفته می‌شود که دارای یک حرکت پایین رونده است.

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که موفقیت در بازار طلای آب شده، مستلزم داشتن یک برنامه منسجم معاملاتی است. در تمامی مراحل با ما همراه باشید تا نکات آموزشی و کاربردی در حوزه بازار معاملاتی طلای آب شده  مانند انواع روندها در بازار مالی را کاملا به طور رایگان در اختیارتان قرار دهیم. تیم نصیری گلد قدم به قدم همراه شماست.