توصیه می‌شود بسیاری از افرادی که در معاملات مالی بازار طلای آب شده تازه کار هستند و یا به تازگی وارد این حیطه شده‌اند، نه تنها تا آخر محتوا با ما همراه باشند، بلکه محتوای ویدیویی را هم تا آخر دنبال کرده و تماشا کنند. از آنجایی که اغلب تریدرها به دنبال نتایج زودهنگام ناشی از معاملات مالی هستند، دچار برخی از مشکلات روانی می‌شوند. همین مشکلات، پدید آورنده بسیاری از ضرر و زیان‌های جبران ناپذیر شده و به طور کل روحیه تریدر سرکوب می‌شود. چرا و علت آن چیست؟ در ادامه به آن می‌پردازیم.

مشکلات روانی تریدرها چیست؟

۱. انتظارات غیر واقعی و نابجا

انتظارات غیر واقعی و نابجا زمانی به وجود می‌آید که تریدر بخواهد یک شبه ره صد ساله برود. از ما به شما نصیحت فریب تبلیغات اغراق آمیز پیج‌های اینستاگرامی و شبکه‌های مجازی را نخورید که مدام در حال وعده وعیدهای دروغین به مشتریان هستند. یک تریدر باید تمامی برنامه‌های معاملاتی‌اش حساب شده و اصولی باشد. علاوه بر آن هدف گذاری واقع گرانه و هوشمند از دیگر پارامترهای اصلی برای به قدرت رسیدن یک تریدر است.

۲. عدم کنترل نفس

از دیگر مشکلات روانی در تریدرهای تازه کار، عدم کنترل نفس است. این بدین معناست که اگرچه شما دارای یک برنامه منظم معاملاتی هستید اما نه تنها به آن پایبند و متعهد نیستید، بلکه آن را به مرحله اجرا نمی‌رسانید. از سوی دیگر اینگونه افراد بر این باورند که هر چقدر تعداد معاملات خود را افزایش دهند، به نتیجه بهتری می‌رسند در حالی‌که برعکس دچار اور ترید می‌شوند. حالا راه حل چیست؟ جواب ساده است. تعداد معاملات مالی خود را در روز کاهش دهید و تنها به دنبال معاملاتی باشید که تحلیل درست و دقیقی از آن دارید. بدین ترتیب می‌توان امید به یک نتیجه رضایت بخش داشت.

۳. عدم اعتماد به نفس

عدم اعتماد به نفس در معاملات مالی از آنجایی شکل می‌گیرد که شما بیشتر از آنکه به خودتان باور داشته باشید، پیرو خط فکری دیگران هستید. به وفور دیده شده که فرد خودش دارای تحلیل‌های بسیار درست و منطقی است اما به تحلیل‌های خودش باور نداشته و دچار ضرر و زیان‌های مالی شده است. قابل ذکر است که دریافت راهنمایی‌های لازم و ضروری از کارشناسان مجرب این حوزه، فواید بسیاری به همراه دارد اما آخر این خود شما هستید که باید تصمیم گیرنده نهایی باشید. درست همان کاری که ما در دوره‌های آموزشی VIP نصیری گلد انجام می‌دهیم. یعنی راهنمایی‌های ضروری را در خصوص چگونگی معاملات صحیح در اختیارتان قرار می‌دهیم اما دریافت سیگنال نهایی با شخص خود شماست که چه زمانی به بازار ورود و یا خروج کنید.